2017 Mobil, İnternet ve Sosyal Medya Trendleri

Kreatif ajans We Are Social’ın her yıl yayınladığı Mobil, İnternet ve Sosyal Medya Trendleri‘nin 2017 versiyonu da yayınlandı. Hootsuite’le ortak hazırlanan raporda, dijital dünyadaki son trendlere ve istatistiklere yer verildi. Raporu hazırlamak için, toplam 238 ülkeden veri toplandı.

106 sayfadan oluşan rapora göre, 2017 itibariyle dünya nüfusunun yarısı internet erişimine sahip. Yani, dünya genelinde internet kullanıcı sayısı, geçen yıla oranla %10 arttı. Bu bakımdan, 2017 yılının internet kullanımında bir dönüm noktası olacağı öngörülüyor.

Sosyal medya kullanıcılarının sayısı da, geçen seneye göre %37 artmış ve 2 milyar 789 milyona ulaşmış durumda. Rakamlara bakarsak:

Ülkelere göre internet erişim oranlarını incelediğimizde ise, erişim oranı en yüksek olan ülke Birleşik Arap Emirlikleri oluyor. Erişim oranı en düşük ülke ise, yasaklarıyla ünlü Kuzey Kore; erişim oranı %0,1, yani 16.000 kişiye tekabül ediyor.

Raporda dikkat çeken bir diğer nokta ise, dünyadaki tüm internet trafiğinin %55’ini mobil cihazların oluşturması. Bu oranda %50’lik kısım akıllı telefonlara, kalan %5’lik kısım ise tabletlere ait. Geçen yıla göre akıllı telefonlarla internet erişim oranının %30 arttığını görüyoruz.

Raporun tamamını incelemek için:
interaktifpazarlama.co

Sinem Kapar Şahindere

PİM Grup Danışmanlık

Henüz Yorum Yapılmadı

Bir yorum Bırak

Your email address will not be published.