EğitimlerHaber Bültenleri

In-Cosmetics Fuarında Katıldığımız Eğitimler

5-7 Nisan 2022 tarihleri arasında Paris’te düzenlenen “In-Cosmetics Global” fuarında katıldığımız eğitimlerden aldığımız notları sizler için derledik…

  1. NATURAL INGREDIENTS FOR YOUR SENSITIZED SKIN by Dr. Joonseok Cha, Research Director, The Garden of Natural Solution

Kore menşeili doğal cilt bakımı markası, Covid-19 pandemisi sonrası maske kaynaklı yaşanan cilt sorunları üzerine maske kullanımından dolayı insan cildinde yaşanan hassasiyete istinaden yükselen Kore cilt bakım ürünlerini tanıttı. Ürünlerinde özellikle doğallığa yöneldikleri ve yeni çıkan ürünlerinde Narcisture adlı bitkiye önemle yer verdikleri belirtildi. Narcissus Extractının hücre yenileyici, akne giderici, antioksidan, antiinflamatuar, antialerjenik, anti-aging ve nemlendirici etkilerinin yanı sıra doğal bir içerik olmasının da kullanımının yaygınlaşmasında büyük önemi olduğu vurgulandı.

  1. ACTIVE CONCEPTS: BOTANICAL APPLICATIONS FOR SKIN HEALTH AND IMMUNITY by Susan Paris, Technical Marketing, Active Concepts Srl

Genel terimi cilt bariyeri olarak bilinen Langerhan hücrelerinin seviyelerinin azalması insan cildinde yaşlanmayı gerçekleştiren başlıca nedenlerden biri olarak bilinir. Yaşlanma karşıtı amacıyla üretilen her ürün langerhan hücrelerinin sayısını arttırmayı hedefliyor olmalıdır. Hücre yenilenmesini insan cildinde biyolojik olarak aktive edebildiğimiz sürece ise Autophagy denilmektedir. Autophagy cilt yenilenmesini sağlayabilmek için uygun koşullarda uygulanabiliyor olmalıdır. Günümüzde yaşlanma karşıtı ürünlerde sıklıkla rastladığımız Beta-Glucan hammaddesi için doğal alternatif olarak ise Citrus Aurantium Dulcis (Portakal) kullanılmaktadır. Citrus ciltte sebum dengesini sağlarken aynı zamanda cilt yenilenmesi için Autophagyi tetikleyen en verimli doğal içerik olduğu vurgulandı.

  1. DESIGNING AND USING “THE CLINICAL TRIAL” FOR CLAIMS by Simon Grundy, Senior Business Development Manager, Proderm

Kozmetik ürünlerin olmazsa olmazı regülasyon kapsamına giren iddialara istinaden ürünlerinizin üzerinde “Klinik olarak test edilmiştir.” iddiasını kullanmak istiyorsanız uygulamanız gereken prosedürler ve bunlara alternatif yöntemler nelerdir?

EU Comission 655/2013 mevzuatına göre etiket üzerinde yer alan iddianın kullanılabilmesi için  uygun sonuçlu test raporlarıyla desteklenmiş olması zorunludur. Klinik deneyler minimum 20 gönüllü ile yapılmaktadır. Bu testler belirli otoriterler tarafından yapılmalı ve ISO (International Standard) Standartlarına uygun olmalıdır. Klinik deneyler gerçeğe yakın sonuçları almak için yapılmaktadır fakat istisnalar da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Ürünler için kullanılabilecek iddialar genel iddialar, özel iddialar ve aktif içeriklere atıfta bulunan iddialar olmak üzere 3 ayrı kategoride incelenmektedir. Bu iddialar hem güvenilir olmalı hem de kanıtlanabilir iddialar olmalıdır.

  1. CANNABIMETICS: BIOTECH-MADE CANNABIS MIMETICS FROM NATURAL OILS by Sekyoo Jeong, Director and CTO, Incospharm Corp.

Kozmetik endüstrisinde kullanımı oldukça yaygın ve de cilt için rahatlatıcı, nemlendirici özellikleri ile bilinen Cannabinoidlerin (CBD) regülasyonel kapsamda birçok ülkede engellere takılmasına istinaden CBD yerine kullanılabilecek doğal hammadde alternatifleri nelerdir?

Çin’de Cannabinoidlerin kozmetikte kullanımının yasaklanmasının ardından aynı etkiyi elde edebilecekleri farklı alternatiflere yöneldiklerini belirten Sekyoo Jeong, “HELIANTHUS ANNUS SEED OIL ve OENOTHERA BIENNIS OIL” doğal içeriklerinin Lipaze A sentezinden elde ettikleri yağın insan vücudundaki endocannabinoidleri aktive ederek cannabimetic alternatifi olarak kullanılabileceğini belirtmiştir.

  1. WORLD’S ONLY PLANT DERIVED AND SUSTAINABLE FULLERENE WITH ANTI-AGING FORMULATION by Tomoko Ohtsu, Manager, Vitamin C60 BioResearch Corporation

Fullerene hammaddesinin bilinen en güçlü antioksidan madde olduğu belirtilmiştir. Japonya’da kesilen ağaçlardan elde ettikleri Pellets içeriğinin hidroelektrik işlemler sonrasında Fullerene ile aynı fonksiyonu gösterdiğini tespit ettiklerini belirten Tomoko Ohtsu, aynı zamanda bu içeriğin cilt aydınlatmada C vitamininden 250 kat daha etkili olduğunu da vurgulamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir