Sektörel Haberler

Kozmetiğin Büyüyen İsmi Güney Kore

Hızla büyüyen ekonomisiyle Güney Kore, tüm dünyanın ilgisini üzerine çekiyor. Sağlık ve estetik turizminde Uzak Doğu’nun önemli role sahip olduğu herkes tarafından bilinirken, son yıllarda Güney Kore medikal, sağlık ve kozmetik alanında da dikkat çekiyor.

Kozmetik alanında son 15 yılda %1500’lük büyüme gösteren Güney Kore, odak noktası haline gelmeyi haketmiyor değil. Kozmetik pazarının dev isimlerinden biri olan Çin’in pazardaki büyüme %10 iken, aynı dönemde Güney Kore’nin büyüme hızı %30’lara tekabül ediyor.

Güney Kore’nin kozmetik, medikal ve sağlık alanlarında önemli gelişmeler kaydetmesinin arkasında ise, şüphesiz Ar-Ge çalışmaları için ayrılmış dev yatırımlar var.  Gelenek ve kültürlerine bağlı bir ülke olarak tanınan Güney Kore’de , teknolojik gelişmelerin birçoğu kendi bünyesinde ortaya çıkıyor. Bitkisel güzellik ürünleri, bitkisel sağlık ürünleri gibi alanlarda ciddi çalışmalar yürüten Güney Kore firmaları, kullandıkları yüksek kaliteli malzemeler sayesinde ürettikleri ürünlerin dünya çapında talep görmesini sağlıyor.

Kısacası, kozmetik, sağlık ve medikal alanında önemli bir yere sahip olmalarının en önemli nedeni, kaliteli ürün, kaliteli ham made ve kaliteli teknoloji kullanıyor olmaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir