DuyurularGenelSektörel Haberler

5. Uluslararası Kozmetik Kongresi 1. Günden Önemli Notlar

Ana teması “Sürdürülebilir Kozmetik” olan 5. Uluslararası Kozmetik Kongresi dolu bir şekilde başladı. 
Açılış konuşmaları, 5. Uluslararası Kozmetik Kongresi Başkanı Sayın Fuat Arslan tarafından başlamış olup, Kozmetik Sanayicileri ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) Başkanı Levent Kahrıman, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Adil Pelister, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi, T.C Ticaret Bakanlığı Genel Müdürü Avni Dilber ile devam etmiştir.

Açılış ve ödül törenlerinden sonra oturum Prof. Dr. Üstün Dökmen’ in konuşması ile başladı. Dökmen, konuşmasında evrim sürecine değinmiş olup, tüm canlıların yaşamı boyunca canlı kalmak istediğini ve bu canlılığın devam edebilmesinin ancak sürdürülebilirlikle olacağını dile getirmiştir.

Her olayın perde arkasında muhakkak bir ışık vardır. Bu ışığı takip ederek sürdürülebilirliğin devam edebileceğini vurgulamıştır.

Birinci oturumun ikinci konuşması İstinye Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden Prof. Dr. Semra Sardaş tarafından yapıldı. Kozmetik ürünlerde güvenliğin sürdürülmesi başlıklı sunumunu gerçekleştiren Sardaş, kozmetik ürünler ile birlikte tüm ürünlerde hammaddelerin kullanımının sürdürülebilir olması gerektiğini belirtti.

Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir